ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ/ΦΑΡΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

Την ήττα από τον Προμηθέα με σκορ 81-89 γνώρισε στο κλειστό της Νεάπολης ο Γυμναστικός Λάρισας/Φάρος στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών.

Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, ωστόσο ένα ξέσπασμα των φιλοξενούμενων στην τελευταία περίοδο έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα του Προμηθέα, αφού ο Γυμναστικός εμφανίστηκε άστοχος στις προσπάθειές του στο κρίσιμο τέταρτο 10λεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 45-45, 64-61, 81-89.

ΓΛ Φάρος (Σκουρτόπουλος): Μπέιντερ 8 (2), Μαραγκός 6, Μουράτος 7, Σάφτενααρ 17 (3), Παπαντωνίου 24 (4), Παπαμακάριος, Διαμαντάκος, Βαβάτσικος 5 (1), Φένερ 10 (2), Κιλί 2, Μπαλογκάν 2.

Προμηθέας (Γιατράς): Λίποβι 2, Σαλούστρος 18 (3), Χωλ 11 (1), Έλις 4, Μιλόσεβιτς 12, Τουντζιαράκης 12, Γκίκας 11 (2), Φαγέ 16 (3), Δημάκος 3 (1), Μούρι.