ΥΠΕΚΥΨΕ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δεν είχε συνέχεια η Ολύμπια Λάρισας που στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος τα Α2 Γυναικών γνώρισε την ήττα στη Δράμα από τους τοπικούς Τιτάνες με σκορ 52-43.

Το καλό της πρόσωπο έδειξε στο πρώτο 10λεπτο η Ολύμπια με τα κορίτσια του Π. Λότφι να προηγούνται με +5, ωστόσο στο δεύτερο 10λεπτο οι Τιτάνες «έσφιξαν» την άμυνά τους καταλήγοντας να προηγηθούν στο ημίχρονο, που έκλεισε με σκορ 27-22.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ, ωστόσο ένα ξέσπασμα των Τιτάνων στο τέταρτο 10λεπτο ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη με 52-43.

Δεκάλεπτα: 13-18, 27-22, 37-38, 52-43

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερλιδου, Μαραγκού 16(3), Καριώτη 1, Τόγα 3(1), Σαμολαδά 13(2), Τσοκαταρίδου, Τζιαμπάζη 3(1), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 16, Αθανασιάδου, Αρσένογλου, Βαρσάμη.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 2, Σουλιώτη 11(1), Λιάσκου 5(1), Σκαρλή 3(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 13(1), Μπενέκη 9.