![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://paidis.com/wp-content/uploads/2018/02/eeek1-600x381.jpg)
Κάθε μέρα εκατοντάδες συνάνθρωποί μας χρειάζονται αίμα. Η ανάγκη τους αυτή, μπορεί να ικανοποιηθεί μόνο με την εθελοντική αιμοδοσία. Στο πνεύμα αυτό την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκε για τρίτη φορά εθελοντική αιμοδοσία σε παρακείμενο χώρο του ΕΕΕΕΚ Λάρισας, με τη συμμετοχή
των εκπαιδευτικών του σχολείου. Την εθελοντική αιμοδοσία επιμελήθηκε η σχολική νοσηλεύτρια του σχολείου κ. Παπαλιάγκα Ευανθία. Υπεύθυνοι της κινητής μονάδας ήταν η γιατρός κ. Ανδρούτσου Σωτηρία, καθώς και η κ. Αθανασίου Παρασκευή, Επισκέπτρια Υγείας.
Κάθε ένας ξεχωριστά και όλοι μαζί μπορούμε να δώσουμε ζωή και ελπίδα σε όσους το έχουν ανάγκη και μαζί ένα μάθημα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης.