ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δυνατό παιχνίδι στο κλειστό του Αγ. Θωμά, όπου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε της Αναγέννησης Ν. Ρυσίου με σκορ 66-60.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο η Ολύμπια έδειξε συγκεντρωμένη, ενώ με τη συμπλήρωση του 20λεπτου τα κορίτσια του Π. Λότφι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο +4.

Με την έναρξη της επανάληψης η Ολύμπια έδειξε να το θέλει περισσότερο παίρνοντας μια διαφορά 9 πόντων, ωστόσο οι φιλοξενούμενες ξαναμπήκαν στο παιχνίδι στο τέταρτο 10λεπτο μειώνοντας στο καλάθι.

Ψύχραιμη η Ολύμπια και με τις Κουτσουνούρη και Μπενέκη να σηκώνουν το βάρος της επίθεσης εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, άντεξε στην πίεση και πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6, Σολωμού 9(1), Σουλιώτη, Λιάσκου 2, Σκαρλή 3(1), Μαγδαλιανίδου 3, Κουτσουνούρη 26, Μπενέκη 17.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 11(3), Εμμανουηλίδου 7, Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 5, Ψαρρά 10(2), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 17, Παπαδάκη 1, Πασιούδη 4.