ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ ΑΓΙΑΣ

Βαριά εντός έδρας ήττα της ΑΕΛ

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Ερμή Αγιάς, που στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 επιβλήθηκε στο κλειστό της Αγιάς της Καρδίτσας με σκορ 73-57.

Οι παίκτες του Γρ. Γιασσάρη πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, ενώ πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο πανηγύρισαν στο τέλος τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 41-36, 62-46, 73-57.

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 23 (4), Χρυσόπουλος 3, Δεμερτζής (1), Καλλές 8, Κόμματος 12 (2), Νταλός, Τριανταφύλλου 2, Μιλόγεβιτς 11 (1), Παπαδόπουλος, Λόλας 5.

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Τζόρτζεβιτς 9, Λεπενιώτης 5, Ψαρόπουλος, Μαυρογιάννης 8, Παππάς, Αμπαράς 8 (1), Καμαριώτης 3, Παπαδόπουλος 5, Τριχόπουλος 8 (2), Θέος 11, Κουρέπης.

ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΕΛ

Από καιρό έχει αποχαιρετίσει την κατηγορία η ΑΕΛ, που στο κλειστό της Νεάπολης γνώρισε βαριά ήττα από τον Απόλλωνα Πατρών με σκορ 82-111.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, με τους παίκτες του Χρ. Χασανίδη να εμφανίζονται ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο, ενώ με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν» τη διαφορά για να φτάσουν στο τέλος σε μια άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-30, 43-54, 61-79, 82-111.

ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης, Καμάρας 20 (1), Παπαχρήστος 8, Ναούμης 10 (2), Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 5, Γκιουλέκας 9, Τσιαβές 6, Φιλιππόπουλος 6, Σαριμπαλίδης 11 (3).

Απόλλων Π. (Οικονόμου): Ακερ 14 (2), Ματαλών 22 (2), Μπαζινάς 3 (1), Αποστολίδης 9 (2), Γόντικας 18, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 12, Κασπίρης, Κουρέπης 6, Χείλαρης 18 (1), Μαστρογιαννόπουλος 9 (2).