ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δεν τα κατάφερε απέναντι στο Άρη η Ολύμπια Λάρισας, που στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών γνώρισε την ήττα στη Θεσσαλονίκη με σκορ 64-59.

Αν και αγωνίστηκε χωρίς την τραυματία Σουλιώτη η Ολύμπια εμφανίστηκε ανταγωνιστική απέναντι στις «κιτρινόμαυρες», με το πρώτο 10λεπτο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες (14-14).

Ένα ξέσπασμα του Άρη στο πρώτο 5λεπτο του δευτέρου δεκαλέπτου του έδωσε αέρα 14 πόντων (32-18), ωστόσο η Ολύμπια επέστρεψε και με ένα σερί 0-10 «ροκάνισε» τη διαφορά, με το ημίχρονο να βρίσκει τον Άρη στο +4 (36-32).

Στην επανάληψη νέο ξέσπασμα του Άρη του έδωσε και πάλι το προβάδισμα, το οποίο παρά τις προσπάθειες της Ολύμπιας παρέμεινε μέχρι τέλους, με τις γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια δύσκολη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-14, 36-32, 53-48, 64-59

ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 9(2), Κωστανάκη 3, Γράψα 10(2), Βαντσιούρη 18(4), Πλατσά 6, Γκρίτζαλη 8, Γκομπετζίσβίλι 7, Λαγκαδιώτου 3(1).

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 11(1), Σολωμού 13(1), Λιάσκου, Μαγδαλιανίδου, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 20(1), Μπενέκη 15.