ΝΙΚΗ-ΧΡΥΣΑΦΙ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ

Νίκη-χρυσάφι και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Τύρναβος, που στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ επικράτησε της Δόξας Βλαχογιαννίου με 2-1.

Οι παίκτες του Ν. Αλεξούλη, που μάχονται για την παραμονή τους στην κατηγορία αλλά και την αποφυγή των μπαράζ, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 13ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Μπαντής έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του γράφοντας το 0-1, ωστόσο οι Τυρναβίτες παίζοντας καλύτερα στην επανάληψη κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με το Νάτση στο 53’ και να πανηγυρίσουν στο τέλος τη μεγάλη νίκη χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Μπάκος στο 67’.

Τύρναβος (Νίκος Αλεξούλης): Παναγιωτόπουλος, Λιάκος (67′ Γανός), Καραλής (46′ Μπάκος), Γαλάνης, Αυλογιάρης, Μαυροδήμος, Νάτσης, Τσούτσας (46′ Πατσιωτός), Τζιόλας (88′ Ντουνούδης), Γκαντρής, Τατσελάρι Ρ.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Δραγατσίκης, Μητούλας, Ιγγλέζος (72′ Γεωργούλης), Μάρκου (74′ λ.τ Καλογιάννης), Αθανασούλης, Γκουρομπίνος, Τασιούλης (60′ Λάκης), Φακίτσας Σ., Μπαντής, Βίδρας (82′ Θανασούλης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΕΠΣΛ

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της Α’ ΕΠΣΛ ξεχώρισαν η άνετη νίκη του Αργυροπουλίου, που πέτυχε το σκορ της αγωνιστικής στη Νέα Πολιτεία, αλλά και η βαριά ήττα του Σμόλικα  Φαλάνης στη Γιάννουλη με 4-0.

Με ήττες συνέχισαν Δαμασιακός και Φαλανιακός, ενώ τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, που βρίσκεται στο +3 μετά την ήττα του Ηρακλή Λάρισας στην έδρα του ΠΟΕ.