ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ 2ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ Ο Γ.Σ. ΑΜΠΕΛΩΝΑ

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική ο Γ.Σ Αμπελώνα, που είδε την ομάδα του Γ.Σ Βόλου να παίρνει το παιχνίδι με σκορ 62-64.

Οι Βολιώτες εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία αλλά και τα αμυντικά κενά των Αμπελωνιτών και βρέθηκαν στο +12 με τη λήξη του ημιχρόνου μετά από ένα καταστροφικό για τους πράσινους 2ο δεκάλεπτο.

Οι παίκτες του Γιαννόπουλου ξαναμπήκαν στο παιχνίδι στο τρίτο 10λεπτο περνώντας μπροστά στο σκορ, ωστόσο ο ασταμάτητος Ζαρογιάννης αλλά και η ψυχραιμία των φιλοξενούμενων στο τέλος, έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Βόλου.

Δεκάλεπτα: 19-23, 27-39, 51-50, 62-64

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος)Μπαμπανάτσας, Καρπούζας 11, Γκανέτας 5 (1), Μπιζιάκης, Κυριακόπουλος 13, Κοτσώνας 16, Τσακνάκης 8 (2), Βλησσαρούλης 3 (1), Τεκούσης Ε.6 (2), Τεκούσης Π.
Γ.Σ.Βόλου: (Κοσμάτος-Ντάκης): Κωστούλας 13, Καλογερόπουλος 4, Σταθούρος, Ζήσης 3 (1), Μούτσιος, Χρηστομάνος 7 , Παυλόπουλος, Τσίρος 15, Σιδερής, Κουρουπάκης, Παλάσκας 2, Ζαρογιάννης 20 (1)