ΝΙΚΗ-ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΑΓΙΑΣ ΣΤΗΝ Α2

Νέα βαριά ήττα της ΑΕΛ

Μεγάλη νίκη στην προσπάθεια αποφυγής των play out για την ομάδα του Ερμή Αγιάς, που στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Α2 επικράτησε εκτός έδρας της Δόξας Λευκάδας με σκορ 69-71.

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα η ομάδα του Στ. Πέρκου, αν και αγωνίστηκε χωρίς τους Κόμματο-Τσιαμπαλή, κατέθεσε ψυχή στο παρκέ, προηγήθηκε στο ημίχρονο με βραχεία κεφαλή (36-37) και πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 36-37, 55-50, 69-71.

Δόξα Λ. (Κατοπώδης): Τζόλος 11 (3), Τσαλδάρης 11 (3), Αγγελόπουλος, Καλαμπάκας 8 (2), Πετρόπουλος 4, Λιακόπουλος 7, Μπέμπης, Ράπτης 18, Μάρκοβιτς 10, Γράβας.

Ερμής Αγ. (Πέρκος): Βρέττας, Τσούμας, Χρυσόπουλος 8 (1), Δεμερτζής 8, Καλλές 16, Νταλός, Τριανταφύλλου 20 (6), Μιλόγεβιτς 8 (1), Σταυροθεόδωρος, Λόλας 11.

ΝΕΑ ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΕΛ

Η υποβιβασμένη ΑΕΛ πρόσθεσε άλλη μια βαριά ήττα στο ενεργητικό της, αφού δεν τα κατάφερε στο «Αντώνης Τρίτσης» απέναντι στο Χολαργό υποκύπτοντας με σκορ 109-75.

Σημειώνεται πως η ομάδα αποχαιρετά την κατηγορία αγωνιζόμενη στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της με τον Ηρακλή (28/4) χωρίς την παρουσία φιλάθλων, αφού τιμωρήθηκε με ποινή δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών για τα έκτροπα στο παιχνίδι με τον Εθνικό Πειραιά, ενώ μεταφέρει τη δεύτερη αγωνιστική της ποινής της στη Β’ Εθνική, όπου και θα αγωνίζεται από τη νέα περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 31-11, 59-35, 91-57, 109-75.

Χολαργός (Κουφός): Καφαντάρης, Λάππας 3, Μπελ 18 (3), Τσιλούλης 13, Παπανικολάου 5 (1), Κόκκαλης 15 (4), Παπαντωνάκος 7 (1), Μοτσενίγος 15 (1), Τσάμης 17 (1τρ., 10ασ.), Σπυρόπουλος 11, Τζακόπουλος 5 (1τρ., 6ασ.).

ΑΕΛ (Χασανίδης): Καμαράς 16, Σαριμπαλίδης 9 (3), Παπαχρήστος 4, Ναούμης 6, Κνέζεβιτς 13, Γκιουλέκας 7 (1), Τσιαβές 12 (1), Φιλιππόπουλος 8.