![ROYXA](https://paidis.com/wp-content/uploads/2018/05/ROYXA-589x381.jpg)
Μια πρωτοβουλία του δήμου Λαρισαίων φαίνεται πως βρήκε «τοίχο» από μερίδα πολιτών, ενώ τα σχετικά… παράπονα τους έφτασαν και στη χθεσινή συνεδρίαση του δ.σ..
Φαίνεται πως η προσπάθεια και κυρίως τα οφέλη του προγράμματος δεν τους έπεισαν όλους. Αλλωστε τι είναι η μείωση του όγκου των απορριμμάτων και κατ’ επέκτασιν η μικρότερη επιβάρυνση του ΧΥΤΑ, η ανταποδοτικότητα του προγράμματος προς τις κοινωνικές υπηρεσίες και η εμπέδωση της περιβαλλοντικής συνείδησης των δημοτών μπρος σε μια καλή θέση πάρκινγκ;
Θέλει δουλειά ακόμη…
Ε.Π.