ΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ PLAY OFF ΚΑΙ PLAY OUT ΤΗΣ Α’ ΚΑΙ Α1 ΕΠΣΛ

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων

Στη μάχη της ανόδου αλλά και της παραμονής στην κατηγορία ρίχνονται το Σαββατοκύριακο οι ομάδες του νομού που μετείχαν στα πρωταθλήματα της Α’ και Α1′ ΕΠΣΛ, καθώς ανακοινώθηκε από την Ένωση το πρόγραμμα των αγώνων play off και play out.

Α’ ΕΠΣΛ

Ο Σμόλικας Φαλάνης ξεκινά τις υποχρεώσεις του το Σάββατο δίνοντας εκτός έδρας αγώνα με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, ενώ στη μάχη της παραμονής ο Φαλανιακός θα αντιμετωπίσει την Κυριακή το Βλαχογιάννι, επίσης σε εκτός έδρας αναμέτρηση.

Θυμίζουμε πως για τα play-off η ομάδα που θα καταλάβει την πρώτη θέση θα ανέβει στη Γ’ Εθνική, ενώ για τα play-out οι δυο τελευταίες ομάδες θα υποβιβαστούν στην Α1 ΕΠΣΛ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OFF

1η αγωνιστική

Σάββατο 12 Μαΐου

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Σμόλικας Φαλάνης

Δωτιέας Αγιάς – Ηρακλής Λάρισας

2η αγωνιστική

Τρίτη 15 Μαΐου

Σμόλικας Φαλάνης – Δωτιέας Αγιάς

Ηρακλής Λάρισας – Οικονόμος Τσαριτσάνης

3η αγωνιστική

Σάββατο 19 Μαΐου

Δωτιέας Αγιάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Σμόλικας Φαλάνης – Ηρακλής Λάρισας

4η αγωνιστική

Τετάρτη 22 Μαΐου

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Δωτιέας Αγιάς

Ηρακλής Λάρισας – Σμόλικας Φαλάνης

5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαΐου

Δωτιέας Αγιάς – Σμόλικας Φαλάνης

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ηρακλής Λάρισας

6η αγωνιστική

Τετάρτη 30 Μαΐου

Σμόλικας Φαλάνης – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Ηρακλής Λάρισας – Δωτιέας Αγιάς

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OUT

1η αγωνιστική

Κυριακή 13 Μαΐου

Δόξα Βλαχογιαννίου – Φαλανιακός

Δήμητρα Γιάννουλης – Βούναινα

2η αγωνιστική

Πέμπτη 17 Μαΐου

Φαλανιακός – Δήμητρα Γιάννουλης

Βούναινα – Δόξα Βλαχογιαννίου

3η αγωνιστική

Κυριακή 20 Μαΐου

Δήμητρα Γιάννουλης – Δόξα Βλαχογιαννίου

Φαλανιακός – Βούναινα

4η αγωνιστική

Τετάρτη 23 Μαΐου

Δόξα Βλαχογιαννίου – Δήμητρα Γιάννουλης

Βούναινα – Φαλανιακός

5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαΐου

Δήμητρα Γιάννουλης – Φαλανιακός

Δόξα Βλαχογιαννίου – Βούναινα

6η αγωνιστική

Πέμπτη 31 Μαΐου

Φαλανιακός – Δόξα Βλαχογιαννίου

Βούναινα – Δήμητρα Γιάννουλης

Α1′ ΕΠΣΛ

Τις υποχρεώσεις τους στους αγώνες μπαράζ της Α1 ΕΠΣΛ ξεκινούν την Κυριακή 13 Μαΐου Αμπελωνιακός και Ακαδημία Τυρνάβου, που στο πλαίσιο των play off θα τεθούν αντιμέτωποι του Μαυροβουνίου (εντός) και του Μακρυχωρίου (εκτός) αντίστοιχα.

Στα play-off την άνοδο στην Α’ ΕΠΣΛ θα πανηγυρίσουν οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δυο πρώτες θέσεις της κατάταξης, ενώ αντίστοιχα στα play-out οι δυο τελευταίες ομάδες αποχαιρετούν την κατηγορία και υποβιβάζονται στη Β’ ΕΠΣΛ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OFF

1η αγωνιστική

Κυριακή 13 Μαΐου

Αμπελωνιακός – Μαυροβούνι

Αετός Μακρυχωρίου – Ακαδημία Τυρνάβου

2η αγωνιστική

Πέμπτη 17 Μαΐου

Μαυροβούνι – Αετός Μακρυχωρίου

Ακαδημία Τυρνάβου – Αμπελωνιακός

3η αγωνιστική

Κυριακή 20 Μαΐου

Αετός Μακρυχωρίου – Αμπελωνιακός

Μαυροβούνι – Ακαδημία Τυρνάβου

4η αγωνιστική

Τετάρτη 23 Μαΐου

Αμπελωνιακός – Αετός Μακρυχωρίου

Ακαδημία Τυρνάβου – Μαυροβούνι

5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαΐου

Αετός Μακρυχωρίου – Μαυροβούνι

Αμπελωνιακός – Ακαδημία Τυρνάβου

6η αγωνιστική

Πέμπτη 31 Μαΐου

Μαυροβούνι – Αμπελωνιακός

Ακαδημία Τυρνάβου – Αετός Μακρυχωρίου

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT

1η αγωνιστική

Σάββατο 12 Μαΐου

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Όλυμπος Γόννων

Νεάπολη Λάρισας – Αμπελόκηποι

2η αγωνιστική

Τρίτη 15 Μαΐου

Όλυμπος Γόννων – Νεάπολη Λάρισας

Αμπελόκηποι – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων

3η αγωνιστική

Σάββατο 19 Μαΐου

Νεάπολη Λάρισας – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων

Όλυμπος Γόννων – Αμπελόκηποι

4η αγωνιστική

Τρίτη 22 Μαΐου

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Νεάπολη Λάρισας

Αμπελόκηποι – Όλυμπος Γόννων

5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαΐου

Νεάπολη Λάρισας – Όλυμπος Γόννων

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Αμπελόκηποι

6η αγωνιστική

Τετάρτη 30 Μαΐου

Όλυμπος Γόννων – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων

Αμπελόκηποι – Νεάπολη Λάρισας

Ε.Π.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com