ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ Γ.Σ ΝΙΚΗ ΛΑΡΙΣΑΣ

Μετάλλια και διακρίσεις για τις αθλήτριες του Γ.Σ ΝΙΚΗ Λάρισας, που επιβεβαιώνοντας για μια ακόμη φορά την αξιόλογη δουλειά που γίνεται στο σύλλογο πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση μετέχοντας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Πιο αναλυτικά, οι αθλήτριες Δέσποινα Μπουκουβάλα και Αγγελική Βαλάση αγωνίστηκαν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων Β περιφέρειας και στο επίπεδο Β κατέκτησαν:
H Δ. Μπουκουβάλα την 1η θέση στο σύνθετο ατομικό, στο σχοινί και στο στεφάνι ενώ ήταν 5η στη μπάλα και 4η στις κορίνες.
Η Αγγ. Βαλάση την 6η θέση στο σύνθετο ατομικό,6η στις κορίνες, 7η στη μπάλα, 8η στο σχοινάκι και 9η στο στεφάνι.
«Η βελτίωση των αθλητριών σε σχέση με τον αγώνα πρόκρισης ήταν αισθητή επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή δουλειά των προπονητριών τους Μάντζιου Ανθής και Πιτσίλκα Ευδοξίας», τονίζει η διοίκηση του συλλόγου συγχαίροντας παιδιά, γονείς και προπονητές για την ομαδική τους συνεργασία και ευχόμενη καλή επιτυχία στην ομάδα των παγκορασίδων που μετέχει στο διεθνές τουρνουά Royal Crown που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη.