ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΑΛΑΙΣΤΕΣ ΤΟΥ Α.Σ. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Στο κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας διεξήχθη το πανελλήνιο παιδικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης. Στους αγώνες συμμετείχαν 4 αθλητές-τριες το Α.Σ. “Αχιλλέας” Τυρνάβου. Η Γεωργία Χασαμπαλιώτη κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 39κ, συνεχίζοντας έτσι το αήττητό της που διατηρεί εδώ και αρκετό καιρό.

Ο Απόστολος Μπότης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία 48κ, όπου στην ίδια κατηγορία ο Δημήτρης Μουταφίδης κατέλαβε την 4η θέση. Πολύ καλή αγωνιστική παρουσία είχε ο Νίκολας Ζαγκότης που κατέλαβε την 5η θέση, αν και είχε τριπλή ισοβαθμία με τον 1ο και 2ο νικητή των αγώνων, με αποτέλεσμα να μην περάσει στους ημιτελικούς. Ο Νίκολας Ζαγκότης ήταν και ο αθλητής που διάβασε τον Ορκο του Αθλητή στην τελετή έναρξης των αγώνων.

Με τους αγώνες ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του συλλόγου για φέτος.