![αιμοδοσια](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/04/-e1429680864621.jpg)
«Εβδομάδα Αιμοδοσίας» πραγματοποιεί, από την Δευτέρα 24/09/2018 έως και την Παρασκευή 28/09/2018, ο Σύνδεσμος Προπονητών Ποδοσφαίρου Νομού Λάρισας για τον εμπλουτισμό της «Τράπεζας Αίματος» του Συνδέσμου.
Καλούνται οι προπονητές-μέλη να προσέρχονται, από τις 6 το απόγευμα έως τις 8 το βράδυ, στο Κέντρο Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, για να ενισχύσουν αυτήν την προσπάθεια, αφιερώνοντας 5΄ για να προσφέρουν λίγο αίμα, που μπορεί να σώσει μια ζωή.