![MAST](https://paidis.com/wp-content/uploads/2018/11/MAST-599x381.jpg)
ενημερωτική ομιλία με θέμα «Γυναικολογικός καρκίνος και Καρκίνος του μαστού» θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2018 και ωρα 11:00 π.μ. στο Κέντρο Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων – ΚΑΠΗ στα Δένδρα Τυρνάβου. Ομιλητής θα είναι ο Μαιευτήρας Γυναικολόγος κ. Θωμάς Ρετσιάνης εκ μέρους του Ιατρικού Συλλόγου Λάρισας.
Την εκδήλωση συνδιοργανώνουν η αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής του δήμου Τυρνάβου, η Τ.Κ. Δένδρων και ο Ιατρικός Σύλλογος Λάρισας.