ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΤΚΝΤ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων κορασίδων συμμετείχε ο Αθλητικός Όμιλος ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Τυρνάβου με 5 αθλητές.

Εκεί η Δέσποινα Καραδήμου κάνοντας καταπληκτική εμφάνιση και μετά από 6 αγώνες κατάφερε να κατακτήσει το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των -59 κιλών χάνοντας στον τελικό οριακά 11-10.

Επίσης ο Ιωάννης Χατζής κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία χάνοντας πριν τα μετάλλια στον τρίτο αγώνα.

Ο πρωτοεμφανιζόμενος και μικρότερος ηλικιακά Αστέριος Έξαρχος παίζοντας σε μια δύσκολη κατηγορία κυρίως για μεγαλύτερους κέρδισε στον πρώτο αγώνα, αλλά έχασε στον δεύτερο, αποκτώντας πολύτιμη εμπειρία για το μέλλον.

Καλή εμφάνιση έκαναν ο Φίλιππος Μπάρδας Στάζιτς χάνοντας στον πόντο καθώς και η Ειρήνη Πορτέση.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και τον προπονητή Χρήστο Ντιντό για τις διακρίσεις και την εμφάνιση των αθλητών.