ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΥΡΝΑΒΙΤΩΝ Ο ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΣ – ΛΑΡΙΣΑ

Σαν αγώνας δρόμου των Τυρναβιτών θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηριστεί ο φετινός ημιμαραθώνιος Τύρναβος – Λάρισα, αφού πέραν του γνωστού σπουδαίου τυρναβίτη αθλητή Νίκου Τσικούρα που είναι ο πολυνίκης του αγώνα και κέρδισε και φέτος κάνοντας ρεκόρ διαδρομής υπήρξαν και άλλες συμμετοχές που εξασφάλισαν μετάλλιο.

Η Μαρία Κουμαντζέλη για μια ακόμη φορά ανέβηκε στο βάθρο κατακτώντας την 3η θέση στη γενική κατάταξη γυναικών κάνοντας μάλιστα και πολύ καλό χρόνο.

Επίσης η Νίκη Μανδραλή πήρε την Τρίτη θέση στην κατηγορία μέχρι 30 ετών.

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ

Την ίδια ώρα τη δική της παράδοση στο συγκεκριμένο αγώνα δημιουργεί η οικογένεια του βετεράνου Βαγγέλη Ντέλα ο οποίος έτρεξε για 11η συνεχόμενη χρονιά και πήρε φέτος την 24η θέση στη γενική κατάταξη. Και φέτος στον αγώνα έτρε μαζί του ο γιός του Γιάννης Ντέλας αλλά και ο ανιψιός του Γιάννης, γιος του αδελφού του Γιώργου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στους φετινούς αγώνες συνολικά 30 αθλητές από τον Τύρναβο πήραν μέρος στον ημιμαραθώνια αλλά και στις μικρότερες διαδρομές.