![στομιο1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/02/στομιο1.jpg)
Εγκλωβισμένοι για 4 και πλέον ώρες έμειναν σήμερα το πρωί 100 και πλέον οδηγοί αυτοκινήτων και οι συνεπιβαίνοντες σε αυτά καθώς επίσης και οι επιβάτες 5 λεωφορείων που επισκέφθηκαν τη Μονή Αγίου Δημητρίου στο Στόμιο, εξαιτίας της χιονόπτωσης που έπληξε την περιοχή.
Λόγω της χιονόπτωσης ο δρόμος ήταν κλειστός και όπως καταγγέλλουν αναγνώστες της σελίδας τα εκχιονιστικά μηχανήματα εμφανίστηκαν στο σημείο λίγο πριν τις 3 το απόγευμα, αν και οι αρμόδιοι είχαν ειδοποιηθεί από νωρίς το πρωί.