ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΕ «ΑΓΓΛΙΚΟ» ΣΚΟΡ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της Α’ ΕΠΣΛ

Με τις αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ, με το Φαλανιακό να επιστρέφει στις επιτυχίες μετά τον άτυχο αγώνα με τη Λάρισα 2012, ενώ με νίκη συνέχισε και ο Σμόλικας Φαλάνης, που επικράτησε στο γειτονικό ντέρμπι του Αμπελωνιακού με 0-3.

Νίκη-ανάσα και για τον Τύρναβο που επικράτησε με «αγγλικό» σκορ στην έδρα της Λάρισας 2012, όπως και για το Δαμασιακό που έκαμψε την αντίσταση του Αργυροπουλίου νικώντας με 1-0.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΜΟΛΙΚΑ

Ασταμάτητος ο 20χρονος μέσος του Σμόλικα Φαλάνης Θ. Μπέτσης, που με τρία προσωπικά τέρματα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, αφού στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ οι Φαλανιώτες του Β. Μπακογιάννη πανηγύρισαν μεγάλη νίκη με 0-3 στην έδρα του Αμπελωνιακού.

Με τα μετόπισθεν των «πρασίνων» να «καθαρίζουν» ό,τι καλό επιχειρούσε ο Αμπελωνιακός οι παίκτες του Σμόλικα προηγήθηκαν στην εκπνοή του ημιχρόνου με σουτ του Μπέτση, ενώ στην επανάληψη και στο 78’ ο νεαρός μέσος έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του και στο 83’ ο ασταμάτητος σήμερα 20χρονος σημείωσε το 0-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Καραγιάννης (70′ Κατσής), Γούτος, Μεσημέρης, Δαλακώνης, Χατζούλης, Βούκιας (75′ Κόκκινος), Μητρούσκας, Αλεξανδρής, Καρυπίδης (30′ Βαλατσός), Καραλής.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Γκατζιούρας, Σκούπρας, Καρέντζος, Σέτζας, Ζαμπέτας, Μακρής, Μολάς (80′ λ.τ. Μαχούχας), Μπέτσης, Κακαζούκης, Γκατζούλης (70′ Πετράκης (75′ λ.τ. Ντούρας).