![ΣΥΚ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/03/ΣΥΚ.jpg)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο η Ιατρική ενημερωτική εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γυναικών Συκουρίου στην Δημοτική Βιβλιοθήκη του χωριού.
Θέμα της ομιλίας ήταν η «Οστεοαρθρίτιδα. Συχνό ιατρικό πρόβλημα, σύγχρονοι τρόποι αντιμετώπισης». Ομιλητής στην εκδήλωση ο κ. Αριστείδης Ζιμπής ορθοπεδικός χειρουργός, αναπληρωτής καθηγητής Ανατομίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και επιστημονικός συνεργάτης του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου.
![](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/03/ΣΥΚ1.jpg)