ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΑ 10 χλμ. ΤΟΥ RUN GREECE Ο ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ

Σημαντικές διακρίσεις για τυρναβίτες δρομείς

Μία ακόμη πρωτιά κέρδισε σε αγώνες μεγάλων αποστάσεων ο γνωστός Τυρναβίτης αθλητής Νίκος Τσικούρας ο οποίος κατάφερε να ξεπεράσει έναν πολύ σοβαρό τραυματισμό στα πόδια επανήλθε στους αγώνες και πιστοποιώντας τη μεγάλη του κλάση κέρδισε έστω και με μικρή διαφορά τον αγώνα των 10 χλμ. του φετινού RUN GREECE της Λάρισας.

Σημαντική ήταν και η παρουσία άλλων αθλητών του Τυρνάβου αφού ο Γιάννης Ζιώγας πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία του 50 -54 και ο Βαγγέλης Ντέλας τη 2η θέση επίσης στην κατηγορία του 45 – 49.

Πόλη των ρεκόρ η Λάρισα για τις διοργανώσεις RUN GREECE, με τις συμμετοχές να ξεπερνούν φέτος κάθε προηγούμενο, αφού σύμφωνα με τους διοργανωτές πάνω από 5.000 δρομείς έδωσαν το παρών το μεσημέρι της Κυριακής στους αγώνες!

Σε μια ηλιόλουστη μέρα χιλιάδες αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν σε μία από τρεις διαδρομές (5.000 μ., 10.000 μ., και 1.000 μ..