![tknt](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/06/tknt-600x381.jpg)
Στις εξετάσεις μαύρων ζωνών της Ελληνικής Ομοσπονδίας ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ που πραγματοποιήθηκαν στο Ωραιόκαστρο την Κυριακή 23/6/2019 σημμετείχε ο Αθλητικός Όμιλος ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Τυρνάβου.
Εκεί οι Ιωάννης Γιαννώτας και Απόστολος Ταμπάρας με την καθοδήγηση του Χρήστου Ντιντού εκτέλεσαν με άψογη τεχνική την ύλη των εξετάσεων που περιείχε: τεχνικές πούμσε – αυτοάμυνα – σπασίματα και ορολογία.
Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές για την προαγωγή τους και την κατάκτηση της μαύρης 1 ντάν.