ΤΕΛΙΚΟ: ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η καταμέτρηση των σταυρών των υποψηφίων στο σύνολο των εκλογικών τμημάτων που λειτούργησαν στο νομό Λάρισας. Βάσει και των τελικών αποτελεσμάτων στο νέο κοινοβούλιο το νομό Λάρισας θα εκπροσωπήσουν οι:

Μ. Χαρακόπουλος.

Χρ. Κέλλας,

Στ. Μπίζιου

Β. Κόκκαλης,

Αλ. Τσίπρας και σε περίπτωση που δεν επιλέξει την έδρα στο νομό η Αννα Βαγενά,

Ευ. Λιακούλη,

Γ. Λαμπρούλης

Κ. Βελόπουλος και σε περίπτωση που δεν επιλέξει την έδρα στο νομό ο Αθ. Νασίκας.

Αναλυτικά οι σταυροί που πήραν όλοι οι υποψήφιοι βουλευτές των 6 κομμάτων που εκπροσωπούνται στο κοινοβούλιο έχουν ως εξής:

ΝΔ

1.ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή27.262

2.ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα24.649

3.ΜΠΙΖΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Νικολάου15.571

4.ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου14.736

5.ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου12.029

6.ΣΙΑΦΑΡΙΚΑ ΑΘΗΝΑ του Παύλου8.909

7.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σωτηρίου8.138

8.ΑΔΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου6.231

9.ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη6.183

10.ΚΑΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Μάρκου3.085

11.ΑΞΙΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του Ιωάννη2.676

ΣΥΡΙΧΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1.ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου13.927

2.ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου12.828

3.ΒΑΓΕΝΑ ΚΗΛΑΗΔΟΝΗ ΑΝΝΑ χήρα Λουκιανού10.876

4.ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου9.722

5.ΓΕΛΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λεωνίδα7.707

6.ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χρήστου5.410

7.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αβραάμ5.169

8.ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του Κωνσταντίνου4.675

9.ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θωμά4.028

10.ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του Γεωργίου3.078

11.ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Χαράλαμπου2.650

ΚΙΝΑΛ

1.ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη5.534

2.ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου4.989

3.ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Δημητρίου4.437

4.ΓΑΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη4.287

5.ΤΟΛΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Στεργίου2.248

6.ΤΣΙΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου998

7.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γρηγορίου993

8.ΑΓΟΡΙΤΣΑ ΦΑΝΗ του Θεόφιλου859

9.ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του Δημητρίου (Τάκη)744

10.ΜΑΡΟΥ ΜΑΙΡΗ του Ιωάννη703

11.ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου658

ΚΚΕ

1.ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη4.135

2.ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θωμά2.639

3.ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΡΙΖΟΣ του Κυριαζή2.631

4.ΑΒΡΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου1.851

5.ΓΑΒΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του Ρωσσέτου1.755

6.ΚΡΙΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου1.343

7.ΤΣΙΚΡΙΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Αντωνίου1.203

8.ΠΑΣΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου843

9.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ του Μιχαήλ775

10.ΚΑΡΥΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Αθανασίου739

11.ΑΡΖΟΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σταύρου718

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1.ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ3.462

2.ΝΑΣΙΚΑΣ ΝΑΣΟΥΛΙΑΣ του Γρηγορίου1.308

3.ΣΔΡΟΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Γεωργίου1.048

4.ΖΩΚΑΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του Γρηγορίου886

5.ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΦΑΝΗ του Ιωάννη572

6.ΚΕΣΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Λαζάρου559

7.ΚΟΚΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου555

8.ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου515

9.ΦΟΥΝΤΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Νικολάου434

10.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα383

11.ΜΠΑΛΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου361

ΜΕΡΑ25

1.ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη1.181

2.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ του Νικολάου834

3.ΛΟΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του Βασιλείου714

4.ΚΑΝΑΡΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του Γεωργίου632

5.ΝΑΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου569

6.ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ανδρέα503

7.ΧΛΟΠΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Πασχάλη467

8.ΦΟΙΝΙΚΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αναστασίου312

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com