![Νασιακόπουλος](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/10/Νασιακόπουλος-678x381.jpg)
Στις εκλογές, που αναμένεται να γίνουν στις 10 Νοεμβρίου, υποψήφιος για τη διεκδίκηση της προεδρίας της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Θεσσαλίας κατέρχεται ο δήμαρχος Κιλελέρ Θανάσης Νασιακόπουλος. Η απόφαση ελήφθη ύστερα από σύσκεψη δημάρχων και επικεφαλής παρατάξεων της Θεσσαλίας
που προέρχονται ή ταυτίζονται πολιτικά με το χώρο της Νέας Δημοκρατίας. Η σύσκεψη πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα, η υποστήριξη της υποψηφιότητας του Δημάρχου Κιλελέρ ήταν απόλυτα συναινετική και η αισιοδοξία για την επιτυχή έκβασή του εγχειρήματος έκδηλη.