ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΛΑΙΑ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Με ήττα της Ολύμπιας Λάρισας από την Πυλαία στο κλειστό της Νεάπολης με σκορ 46-67 άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, ενώ τα κορίτσια του Π. Λότφι το πάλεψαν για ένα 10λεπτο, πριν υποκύψουν στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους.

Παίζοντας για ένα ακόμη παιχνίδι χωρίς την αρχηγό και φυσική τους ηγέτιδα Α. Κουτσουνούρη οι «πορτοκαλί» εμφανίστηκαν ανταγωνιστικές στο παρκέ στην πρώτη περίοδο καταφέρνοντας να διατηρήσουν την επαφή τους με το σκορ (9-16), ωστόσο οι φιλοξενούμενες έχοντας σε καλή μέρα την παλιά γνώριμη από τη θητεία της στην Ολύμπια Ευτυχία Δεληγιάννη πάτησαν γκάζι στη συνέχεια, πήραν τη διαφορά και πανηγύρισαν στο τέλος μια άνετη νίκη.

Δεκάλεπτα: 9-16, 21-34, 30-51, 46-67

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα, Μικρούλη, Καρτσαμάρη 7(1), Μοδέα 2, Καλλίδου 7, Τέλιου, Λιάσκου 14(1), Μιχαηλίδου 8(1), Πατούνη 2, Κλεισιάρη 6(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 5(1), Αντωνιάδου 9(1), Γράψα 2, Λάλου 4, Τζιαμπάζη 9(3), Πετρίδου 12(2), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 15, Καράτορα.