ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΜΕΝΤ

Νέα βαριά ήττα για την Ολύμπια Λάρισας που στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών γνώρισε τη συντριβή στο κλειστό της ΜΕΝΤ από την ομώνυμη ομάδα με σκορ 71-30.

Οι «πορτοκαλί» του Π. Λότφι «άντεξαν» μόλις ένα 10λεπτο πριν υποταχθούν πλήρως στην ανωτερότητα του αντιπάλου, σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει σε καμία κριτική, αφού οι παίκτριες της ΜΕΝΤ «πάτησαν γκάζι» στη δεύτερη περίοδο για να πάρουν τελικά μια άνετη νίκη με 41 πόντους διαφορά.

Δεκάλεπτα: 11-11, 28-15, 49-17, 71-30

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Καμπίτση): Γενναίου 4, Μουμτζή 13(2), Σαββίδου 2, Θώμογλου 5(1), Φειδά, Κουλακιώτη 17(1), Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου 12(2),  Μπουντούκα 7, Ψαρέλη-Νικολή, Αβρονιδάκη 3.

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 6, Τσιούρβα 2, Μικρούλη 2, Σολωμού 3(1), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου, Καλδή 4, Τέλιου, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη 9(3).