![πολ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/11/πολ-641x381.jpg)
Στο πλαίσιο του προγράμματος PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – ERASMUS+ το σχολείο ZESPOL SZKOL NR3 της πόλης KRASNIK της Πολωνίας, μαθητές της Γ’ Τάξης Λυκείου Ειδικότητας IT, επισκέφθηκαν το ΚεΔιΒιΜ2 – Le@rn-it Λάρισας την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019.
Ο λόγος της επίσκεψης ήταν η ενημέρωση τους για τον τρόπο κατάρτισης και πιστοποίησης γνώσεων χειρισμού Η/Υ. Ενημερώθηκαν για τον τρόπο διδασκαλίας ο οποίος διεκπεραιώνεται με e-learning μαθήματα σε αντίστοιχο εκπαιδευτικό λογισμικό.
Το ΚεΔιΒιΜ2 – Le@rn-it Λάρισας στηρίζει δράσεις που αφορούν την εκπαίδευση και την επικαιροποίηση των γνώσεων στον τομέα πληροφορικής ενισχύοντας με εφόδια τον σύγχρονο καταρτιζόμενο.