ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται η Ολύμπια Λάρισας που στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στην Ασπίδα Ξάνθης γνωρίζοντας την ήττα στο κλειστό της Νεάπολης με σκορ 60-67.

Σε ένα παιχνίδι “do or die” οι παίκτριες του Π. Λότφι παρουσιάστηκαν για μια ακόμη φορά με ελλείψεις, ωστόσο παίζοντας φιλότιμα στο πρώτο μέρος κράτησαν την επαφή με το σκορ.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες πάτησαν γκάζι ολοκληρώνοντας το 10λεπτο με το ταμπλό να δείχνει +13, με τις «πορτοκαλί» να «ψαλιδίζουν» τη διαφορά στην τελευταία περίοδο, δίχως να καταφέρνουν όμως να φτάσουν στην ανατροπή και την πολύτιμη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-19, 38-41, 43-56, 60-67

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη 17(2), Μοδέα, Τέλιου 2, Μπαζούκη 2, Λιάσκου 10, Μιχαηλίδου 18(3), Πατούνη 11(1), Κλεισιάρη.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 14(3), Ευθυμίου 15(4), Μαμαλίγκατζη 10, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 4, Πετρίδου 2, Σουλιώτη 11(1), Βαρελτζή 7.