ΝΕΑ ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Μόλις ένα 10λεπτο άντεξαν οι νεαρές αθλήτριες της Ολύμπιας Λάρισας πριν υποταχθούν στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους, αφού στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών γνώρισαν βαριά εκτός έδρας ήττα από την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου με σκορ 86-44.

Το 18-14 της πρώτης περιόδου «θορύβησε» τις γηπεδούχους που πάτησαν γκάζι στο δεύτερο 10λεπτο εκτοξεύοντας τη διαφορά στους 19 πόντους, με τις «πορτοκαλί» να σημειώνουν μόλις 5 π. στη δεύτερη περίοδο.

Το παιχνίδι ήταν πλέον διαδικαστικού χαρακτήρα, με την Αναγέννηση να πετυχαίνει μια άνετη νίκη με 42 πόντους διαφορά, σε ένα ματς που δεν αντέχει σε καμία κριτική, καθώς όπως όλα δείχνουν η Ολύμπια έχει αποδεχθεί τη μοίρα της και απλά περιμένει να ολοκληρωθεί το… μαρτύριο της Α2.

Δεκάλεπτα: 18-14, 38-19, 57-33, 86-44

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 15, Σουλιώτη 7(1), Τσαλή 10(2), Καλογρίδου 4(1), Καλομιτσίνη 25(4), Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 13, Γκόγκου 4(1).

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα 4, Καρτσαμάρη 16, Τέλιου 3(1), Μαργαρίτη 7, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 8, Κλεισιάρη 4.