ΗΤΤΕΣ ΓΙΑ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσαν χθες οι σχολικές ομάδες της πετοσφαίρισης κοριτσιών και της χειροσφαίρισης αγοριών του ΓΕΛ Τυρνάβου.

Στο πρώτο κατά σειρά ματς που διεξήχθη στη Γιάννουλη τα κορίτσια του τοπικού μας σχολείου έφτασαν μια ανάσα πριν την μεγάλη νίκη που θα τα οδηγούσε στον τελικό, ωστόσο ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 2-1 στα σετ από την αντίστοιχη ομάδα της Ελασσόνας, 16-25, 25-20, 15-10.

Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας τα αγόρια του σχολείου μας,στο άθλημα της χειροσφαίρισης, ηττήθηκαν με σκορ 37-7 από τα Εκπαιδευτήρια Μπακογιάννη.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός,αφού τα πολλά γκολ και οι όμορφες φάσεις προσέφεραν στους θεατές που παρευρέθηκαν εκεί πλούσιο θέαμα όμως οι αθλητές του σχολείου μας δεν τα κατάφεραν παρά την μέγιστη προσπάθεια τους.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στις ομάδες της Ελασσόνας και των Εκπαιδευτηρίων Μπακογιάννη και συγχαίρουμε τα παιδιά του ΓΕΛ Τυρνάβου που με την προσπάθεια τους μας έκαναν περήφανους.