![ΕΑΚΛ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2020/05/ΕΑΚΛ-678x380.jpg)
Δράση ανθρωπιάς τη Δευτέρα στο ΕΑΚ Λάρισας, όπου και στο πλαίσιο σχετικού προγράμματος του υφ. Αθλητισμού πραγματοποιήθηκε από 09.00-13.00 εθελοντική αιμοδοσία.
«Δίνουμε αίμα… Δίνουμε ζωή στον συνάνθρωπο μας!», σημείωσαν οι διοργανωτές, σε μια κοινή δράση του ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ στο πλαίσιο του προγράμματος «Ζήσε αθλητικά» (#ziseathlitika) του Υφυπουργείου Αθλητισμού, με την συνεργασία και την πολύτιμη συνδρομή του Χαμόγελου του Παιδιού, που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο Αλκαζάρ με συγκινητική προσέλευση.
Ε.Π.