![GIANNA](https://paidis.com/wp-content/uploads/2020/09/GIANNA-678x381.jpg)
Τις πρώτες της δηλώσεις επί λαρισαϊκού εδάφους έκανε το μεσημέρι της Πέμπτης η πρόεδρος της Επιτροπής «Ελλάδα 2021» Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη, που έχει σειρά επαφών στην πόλη για τον εορτασμό των 200 ετών από την επανάσταση του ’21.
«Η Λάρισα διατηρεί το παρελθόν της και εμείς ως Επιτροπή θέλουμε ο κόσμος να παίρνει παραδείγματα από τον ηρωισμό και την ανθεκτικότητα της χώρας. Περιμένουμε τις προτάσεις των φορέων», ανέφερε η κ. Αγγελοπούλου.
Στο πρόγραμμά της περιλαμβάνονται επαφές με τον Περιφερειάρχη, τον δήμαρχο Λαρισαίων και φορείς, ενώ θα ακολουθήσουν επισκέψεις στο Α’ Αρχαίο Θέατρο και την Δημοτική Πινακοθήκη – Μουσείο Γ. Ι. Κατσίγρα.
Ε.Π.