ΜΕ ΝΙΚΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πρεμιέρα με νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών για την Ολύμπια Λάρισας που επικράτησε εκτός έδρας της ΜΕΝΤ με σκορ 57-75. Οι αθλήτριες του Π. Λότφι πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +15, ενώ ολοκλήρωσαν το ημίχρονο έχοντας πάρει μια διαφορά 17 πόντων.

Διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη οι «πορτοκαλί» δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα και πανηγύρισαν στο τέλος τη νίκη και την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Δεκάλεπτα: 13-28, 26-43, 40-56, 57-75

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Νομικός): Καλπακίδου, Κογκαλίδου 1, Θεοδοσίου 3, Θώμογλου 4, Φείδα 8(2), Τόσκα 14, Καζαντζή Β. 17(2), Κοφωκώτσιου 2, Σιδηροπούλου 2, Κουλακιώτη 4, Βαλσαμοπούλου, Μπαμπικέρ 4.

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Σιδηρόπουλος): Σολωμού 13(1), Κλεισιάρη 3(1), Χριστοφοράκη 1, Καλακώνα Μ. 4, Καρτσαμάρη 24(4), Λιάσκου 9, Μιχαηλίδου, Πατούνη 11(1), Κουτσουνούρη 4, Αντωνοπούλου 6, Κολλιαδήμα, Τζεμπελίκου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3ος όμιλος)

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 57-75

Νίκη Βόλου-Απόλλων Πτολεμαϊδας (αναβλήθηκε)

Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος 33-57

Λασσάνης Κοζάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (αναβλήθηκε)

Φίλιππος Βέροιας-Εσπερος Λαμίας (αναβλήθηκε)