ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΗΤΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ

Δύσκολο έργο εκτός έδρας απέναντι στον Παναθηναϊκό είχε η ΚΑΕ Λάρισα, που έκανε πρεμιέραστο πρωτάθλημα της Basket League γνωρίζοντας την ήττα από τους «πράσινους» με σκορ 69-60, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Οι παίκτες του Λίνου Γαβριήλ εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί στο παρκέ του ΟΑΚΑ και στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να κρατήσουν χαμηλά το σκορ (31-30), ωστόσο με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι άνοιξαν την ψαλίδα, με τη Λάρισα να διατηρεί την επαφή της με το σκορ, να ισοφαρίζει σε 43-43 και να χάνει το ματς στα… σημεία , με τον ΠΑΟ να φτάνει σε μια δύσκολη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-11, 31-30, 51-44, 69-60.

ΚΑΕ Λάρισα Bread Factory (Γαβριήλ): Μούρτος 2, Καμπερίδης, Κώττας, Παπαδάκης 3, Σπυρόπουλος, Μόσιαλος, Γκούντγουιν 16, Μπράουν 8, Ρας 11, Ουέμπ , Σμιθ 16, Καμάρας.

KAE Παναθηναϊκός (Βόβορας): Παπαγιάννης 19, Μποχωρίδης 3, Όγκαστ 8, Δίπλαρος, Κασελάκης 10, Καλαϊτζάκης 2, Φόστερ 4, Σάικς 7, Ουάιτ 4, Μήτογλου 5, Μπέντιλ 4, Σαντ-Ρος.