![ampelonas-sarxwsis-678x381](https://paidis.com/wp-content/uploads/2020/11/ampelonas-sarxwsis-678x381-1.jpg)
Την αναγκαιότητα να επαναλειτουργήσει άμεσα εμβολιαστικό κέντρο στο Κέντρο Υγείας Τυρνάβου ώστε να αποφευχθεί η ταλαιπωρία για εκατοντάδες υπερήλικες του δήμου Τυρνάβου οι οποίοι σήμερα για να εμβολιαστούν θα πρέπει να επισκεφθούν είτε το Γενικό Νοσοκομείο της Λάρισας είτε το Κ.Υ. Ελασσόνας, τονίζει ο πρώην δήμαρχος Τυρνάβου και επικεφαλής της Συν Πολιτείας Π. Σαρχώσης.
Ο πρώην δήμαρχος που έγινε δέκτης παραπόνων από ηλικιωμένους οι οποίοι ειδοποιήθηκαν για να μετακινηθούν ώστε να κάνουν το εμβόλιο επισημαίνει ότι θα πρέπει άμεσα ο διοικητής της 5ης ΥΠΕ σε συνεργασία με την Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμού να θέσουν σε λειτουργία το εμβολιαστικό κέντρο στον Τύρναβο ώστε και η ταλαιπωρία των ηλικιωμένων να αποφευχθεί αλλά και ο κίνδυνος για την υγεία τους από πιθανή μετάδοση του ιού να εκμηδενιστεί.