ΟΡΙΣΜΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΥ, ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ, ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΟΝΝΕΔ

Σύμφωνα με το άρθρο 21 του Κανονισμού Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, ως Αντιπρόεδρος της Οργάνωσης ορίζεται ο Κώστας Μαμουλής. Έχουν εκλεγεί από την Κεντρική Επιτροπή της ΟΝΝΕΔ ως Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής ο Νίκος Σιαδήμας και Β’ Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής ο Γιάννης Αναστασόπουλος.

Παράλληλα, κατά το άρθρο 22 παρ. 2 του Κανονισμού Λειτουργίας, ορίζονται οι κάτωθι ως μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της Οργάνωσης με τις ακόλουθες αρμοδιότητες – χαρτοφυλάκια:

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Απόστολος Γούτας

Υπεύθυνος Περιφερειακών Οργανώσεων: Μένιος Κορομηλάς

Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Χρυσόστομος Τσατσούλης

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Κώστας Τσιαγκλιώτης

Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Γιάννης Φυτόπουλος

Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Σύριλα Μακαρέζου

Υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Βασίλης Γακόπουλος

Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού & Ελλήνων της Διασποράς: Νίκος Θεοδωρόπουλος

Υπεύθυνος Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Δημήτρης Γκουλής

Γραμματέας Οργανωτικού: Ορφέας Γεωργίου

Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Μιχάλης Νίκας

Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων & Παραγωγικών Τομέων: Ανέστης Φίσκας

Υπεύθυνος Πολιτικής Ακαδημίας: Στέλιος Λεριός

Υπεύθυνη Εθελοντισμού: Χριστίνα Γιασκουλίδη

Υπεύθυνος Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Δημήτρης Μάγγελ

Υπεύθυνος ΜΑΚΙ: Δημήτρης Ντόντης

Υπεύθυνη Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων: Κατερίνα Καραβιώτη

Υπεύθυνη Νεανικής Επιχειρηματικότητας & Καταπολέμησης της Ανεργίας: Φωτεινή Ράπτη

Υπεύθυνη Έρευνας & Καινοτομίας: Νατάσα Παπαδοπούλου

Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης: Κωνσταντίνα Κόλλια

Επιπροσθέτως, σύμφωνα με το άρθρο 23 του Κανονισμού Λειτουργίας, συστήνονται οι ακόλουθες Γραμματείες της ΟΝΝΕΔ, τις οποίες αναλαμβάνουν οι εξής:

Γενικός Διευθυντής ΟΝΝΕΔ: Νίκος Παπουτσής

Υπεύθυνος Οργανωτικού για θέματα Βορείου Ελλάδος: Παναγιώτης Λεμπέσης

Διευθυντής Συντονισμού Εκτελεστικού Γραφείου: Γιώργος Καψιώχας

Τέλος, κατά το άρθρο 22 παρ. 1, ορίζονται ως αναπληρωτές του Εκτελεστικού Γραφείου οι κάτωθι:

Αναπληρωτές Διευθυντές ΟΝΝΕΔ: Σπύρος Ηρειώτης, Νίκος Κρικέλας

Αναπληρώτρια Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης – Υπεύθυνη για τα Περιφερειακά Μέσα: Στεφανία Κάκαρη

Αναπληρώτρια Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης: Γιώτα Κοσκινά

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Οργανώσεων Αττικής: Γιάννης Πήλιουρας, Γιώργος Φράγκος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Περιφερειακών Οργανώσεων: Γιάννης Ξιούφης, Στάθης Τετράδης

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Σωκράτης Μπρόζος

Αναπληρωτές Γραμματείς ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Σταμάτης Σταμέλος, Χάρης Τσίρας

Αναπληρωτής Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Δημήτρης Μπελδέκος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Διεθνών Σχέσεων: Βασίλης Κεσίδης, Νάσος Μολδοβανίδης, Βασίλης Σακελλάρης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικού Σχεδιασμού: Ζωή Κορδού, Κωστής Λιακόπουλος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Οργανώσεων Εξωτερικού & Ελλήνων της Διασποράς: Γιάννης Αμούτζας, Βασίλης Ψύχας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Γιάννης Ματσούκας, Δημήτρης Ράπτης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Γιάννης Μπιρμπάκος, Φάνης Πασχάλης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Επιστημονικών Φορέων & Παραγωγικών Τομέων: Αντώνης Μιχελόγγονας, Βασίλης Παπαδόπουλος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικής Ακαδημίας: Γρηγόρης Μπεκατώρος, Γιώργος Παπαδρόσου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Εθελοντισμού: Απόστολος Αλεξιάδης, Χρήστος Παπούλιας

Αναπληρώτριες Υπεύθυνες Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Ειρήνη Πράγια, Αθανασία Χιονίδου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι ΜΑΚΙ: Γιώργος Αρβανίτης, Θωμάς Σεβαστιάδης

Αναπληρώτριες Υπεύθυνες Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων: Φλώρα Μαλασίδη, Αθηνά Παπαδημητρίου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Νεανικής Επιχειρηματικότητας & Καταπολέμησης της Ανεργίας: Ραφαήλ Κανελλόπουλος, Θανάσης Σούκιας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Έρευνας & Καινοτομίας: Παναγιώτης Γκανάς, Ευρυπίδης Μπαλάσκας

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com