![ΑΠΟΛΥΜ3](https://paidis.com/wp-content/uploads/2020/10/3-e1604036084546.jpg)
Θετικά κρούσματα κορωνοϊού εντοπίστηκαν σε σχολεία της Λάρισας και της Γιάννουλης, ενώ με αφορμή την εξέλιξη ανακοινώθηκε η αναστολή λειτουργίας τμημάτων τους.
Πιο αναλυτικά, αναστέλλεται η λειτουργία του τμήματος Γ3 του ημερήσιου 6ου Γυμνασίου Λάρισας μέχρι και τις 16 Φεβρουαρίου, όπως και η λειτουργία του Γ2 του ημερήσιου Γυμνασίου της Γιάννουλης μέχρι και τις 17 Φεβρουαρίου.
Η απόφαση ανακοινώθηκε στην επίσημη σελίδα του υπουργείου Παιδείας, με τα σχολικά συγκροτήματα να προχωρούν σε ενημερώσεις και την απαραίτητη απολύμανση.
Ε.Π.