ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ…

Ευκαιρία για ελεύθερο μπάσκετ μακριά από το βαθμολογικό άγχος είχαν οι παίκτες της ΚΑΕ Λάρισα, που αγωνίστηκαν στο «Α. Παπανδρέου» απέναντι στο Περιστέρι μετά τη δικαίωσή τους στο ΑΣΕΑΔ και την επανάληψη του αγώνα της 8ης αγωνιστικής, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 80-56.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο 10λεπτο, με το Περιστέρι να εκμεταλλεύεται στο έπακρο την αφλογιστία της Λάρισας και με επιμέρους σκορ 26-2 να εκτοξεύει τη διαφορά φτάνοντας στο τέλος σε μια άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 39-35, 63-44, 80-56

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Μανωλόπουλος): Πέτεγουεϊ 12 (2/6 τρίποντα, 3 ριμπάουντ), ΜακΛίν 14 (6/8 δίποντα, 10 ριμπάουντ), Τζόουνς 9, Κρόκετ 7, Μάντζαρης 4, Σκορδίλης 2, Τσαϊρέλης 10, Φορντ 18 (3/3 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 3/3 βολές, 4 ριμπάουντ), Σαλούστρος 4, Καράμπελας

ΛΑΡΙΣΑ (Παπανικολόπουλος): Ρας 2, Κώττας 2, Γουόσπουν 8, Καμπερίδης 2, Μούρτος 13 (7/11 βολές, 5 ριμπάουντ), Χάγκινς 7, Γουάσινγκτον 15 (3/8 τρίποντα, 6/7 βολές), Τσιούλκας, Σπυρόπουλος 2, Παπαδάκης 5, Γκόρντον