“ΑΠΟΔΡΑΣΗ” ΜΕ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ

Με ένα σπουδαίο διπλό στις αποσκευές της, επέστρεψε από τη Λαμία, η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Αμπελώνα 1986, η οποία επιβλήθηκε της τοπικής Αναγέννησης με 48 – 61, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Οι Αμπελωνίτες, οι οποίοι αντιμετωπίζουν αρκετά προβλήματα τραυματισμών, μπήκαν ψυχωμένα στον αγώνα και από το πρώτο κιόλας λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ. Η Αναγέννηση Λαμίας, προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε τη διαφορά, όμως οι παίχτες του Αμπελώνα χωρίς να χάσουν την ψυχραιμία τους, απέκτησαν ξανά, διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, κυριάρχησαν κούραση και άμυνες, με τους παίχτες και των δυο ομάδων να είναι αρκετά άστοχοι, με την Αμπελωνίτικη ομάδα, ωστόσο, να διατηρεί την διαφορά ως το τέλος, για να έρθει το τελικό 48 – 61.

Επόμενη αντίπαλος για τον Γ.Σ. Αμπελώνα, η ομάδα του Α.Ο. Τρικάλων, την οποία υποδέχονται στο Κλειστό Γήπεδο Αμπελώνα, την Κυριακή 31 Οκτωβρίου στις 5 μ.μ.