ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ΣΤΗ ΡΟΔΟ

Σερί ήταν και πάει! Η Λάρισα έκανε ένα από τα χειρότερα της δεκάλεπτα (το 4ο) στη Ρόδο και ενώ προηγούταν με 65 – 66 στο τέλος της 3ης περιόδου, εν τέλει ηττήθηκε με 94 – 75!

Η Λάρισα δεν κατάφερε να κερδίσει και στη Ρόδο, χάνοντας στην τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 28 – 9, «καταστρέφοντας» ότι είχε «χτίσει» σε τρία δεκάλεπτα!

Η ομάδα του Φώτη Τακιανού καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ, έχοντας μάλιστα προβάδισμα επτά πόντων προς το τέλος της 3ης περιόδου (51 – 58) χωρίς εν τέλει να καταφέρει να κερδίσει το ματς και να κάνει τις νίκες της, πέντε, στην εκκίνηση του δευτέρου γύρου της κατηγορίας, μετά από έναν κακό τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, όπου δέχθηκε 28 πόντους, σκοράροντας μόλις… εννέα.