![νδ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2017/01/νδ-650x381.jpg)
Η εκδημία της Μαίρης Νικ. Ράπτου σφραγίζει μια διαδρομή προσφοράς στην κοινωνία και συμβολής στην εκπαίδευση για περισσότερα από 60 χρόνια .
Ολοκληρώθηκε μια βιολογική διαδρομή, αλλά το παιδαγωγικό και το εκπαιδευτικό της αποτύπωμα θα συνεχίζει να πορεύεται μέσα από τις αξίες που μεταλαμπάδευσε στους χιλιάδες μαθητές της.
Ευχόμαστε οι συγκυρίες, τεχνικές ή νομικές, να μη σταθούν εμπόδιο στη συνέχεια της λειτουργείας των Εκπαιδευτήριων που ίδρυσε και κυρίως να μη γίνουν αφορμή για αντιπαραθέσεις, κάτι που σε όλη της τη διαδρομή η ίδια απέφευγε.
Ως ΔΕΕΠ Λάρισας εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στην οικογένεια, στους συνεργάτες της και στην εκπαιδευτική κοινότητα .