![ΔΣΑΡΓ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2022/12/ΔΣΑΡΓ.jpg)
Οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Αργυροπουλίου για ακόμη μια χρονιά συγκέντρωσαν είδη πρώτης ανάγκης και τρόφιμα ενόψει των Χριστουγέννων για το «Χαμόγελο του Παιδιού».
Η ευαισθησία και η κινητοποίηση των μαθητών μας ήταν άμεση, αναδεικνύοντας την κοινωνική τους ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ ταυτόχρονα δημιουργεί συνθήκες αισιοδοξίας στο σχολικό περιβάλλον.