ΝΙΚΗ 3 – 0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΕΛ

Ακόμα μία σημαντική νίκη σημείωσε η ΑΕΛ αυτή τη φορά απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Βόλος 2004, με σκορ 3-0.

Η μεγάλη διακοπή δυσκόλεψε τις ομάδες να βρούνε ρυθμό και αυτό φάνηκε. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, με τις ομάδες να έχουν μοιρασμένη
κατοχή και από δύο τελικές ενέργειες, με την Μαργαρίτη να είναι μέχρι εκείνη τη στιγμή το πρόσωπο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία της και την ποιότητα της και άνοιξε το σκορ στο 52′ με την Camacho σε εκτέλεση κόρνερ της Γούλα. Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε λίγα λεπτά μετά όταν στο 62′ η Καπαρέλη αυτή τη φορά σκόραρε και πάλι σε εκτέλεση κόρνερ της Γούλα,. Τέλος στο 85′ η Κόντου διαμόρφωσε το τελικό 3-0, εκμεταλλευόμενη τη σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων, σε εκτέλεση φάουλ της Γούλα, η οποία αναδείχθηκε σε πρόσωπο του αγώνα για το δεύτερο ημίχρονο.

Πολύτιμοι οι βαθμοί αυτής της νίκης για την ομάδα του Βασίλη Πάνου, με βάση το πως εξελίσσεται το πρωτάθλημα.

Για την ΑΕΛ, Βασίλης Πάνος
Ξεκίνησαν: Μαραγαρίτη, Καραλεξίδου, Camacho, Ζαχείλα, Νικολαΐδου, Castanon, Σκωτεινιώτη, Γούλα, Κρομύδα, Καπαρέλη, Strubelova

Αλλαγές: Πεταλωτή, Νικολάου, Κούρια, Κόντου, Σιάχου

Στον πάγκο βρέθηκαν: Μακεντούδη, Μέλλου, Μίσσια

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η διαιτησία του διαιτητή Κουτρουμάνου από την Καρδίτσα και των βοηθών Αλεξόπουλου και Παπαγεωργόπουλο από τα Τρίκαλα.

Την επόμενη Κυριακή η ΑΕΛ θα ταξιδέψει στην Καστόρια για την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου.