![γελ_αμπελ1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/02/γελ_αμπελ1-678x381.jpg)
Τρίτος αγώνας χθες 3 Φεβρουαρίου για την ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ Αμπελώνα και τρίτη νίκη για την ομάδα στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» Λάρισας, αφού έστω και δύσκολα επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας του ΕΠΑΛ Τυρνάβου. Ο αγώνας διεξήχθη μεσα σε αθλητικά πλαίσια και πρόσφερε πολλές συγκινήσεις. Η λήξη της κανονικής διάρκειας βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0 – 0. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου η ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ Αμπελώνα ήταν πιο εύστοχη και κέρδισε με σκορ 4-2.
Ο επόμενος αγώνας είναι ο τελικός του ομίλου με τους παίκτες και τον προπονητή της να άρχισαν να σκέφτονται ήδη αυτό το παιχνίδι στοχεύοντας μόνο στη νίκη.
Η διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές – ποδοσφαιριστές και τον προπονητή τους και εύχονται καλή επιτυχία στη συνέχεια.