![ΕΣΤ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/04/-e1430239610876.jpg)
Ανακοίνωση με την οποία ζητά να τηρηθεί αυστηρά η νομοθεσία και να μην υπάρξει καμία παράταση στη λειτουργία του παζαριού (κουμ παζάρ) στον Τύρναβο ζητά η διοίκηση του Εμπορικού Συλλόγου της πόλης. Στην ανακοίνωση αναφέρονται τα εξής:
«Μετά από απόφαση του Δ.Σ του Εμπορικού Συλλόγου Τυρνάβου που λήφθηκε την 2 Μαΐου αιτούμαστε από τον Δήμο Τυρνάβου να τηρηθούν οι ημερομηνίες διεξαγωγής της εμποροπανήγυρης 2023, όπως ακριβώς ορίζονται, ήτοι από 5/5/2023 έως 11/5/2023 ανεξαρτήτως καιρικών φαινομένων διότι τυχόν παράτασή του πλήττει οικονομικά τους καταστηματάρχες της πόλης».