![βρεφο1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/09/βρεφο1-678x381.jpeg)
Με μεγάλη συμμέτοχη γονέων πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι αγιασμοί στον Χριστοδούλειο Βρεφικό σταθμό και στον Βρεφονηπιακό σταθμό Αμπελώνα.
Παρότι ο καιρός θα μπορούσε να αποτρέψει πολλούς από τους παραβρισκόμενους ωστόσο η παρουσία τόσο των γονιών όσο και των παιδιών στην διαδικασία του Αγιασμού έδωσε το έναυσμα για μια όμορφη ζεστή &δημιουργική χρονιά .
Τα παιδιά παρέλαβαν τα δωράκια καλωσορίσματος που με αγάπη ετοίμασαν οι παιδαγωγοί για την πρώτη τους επαφή και δόθηκε υπόσχεση από την προϊσταμένη του τμήματος κ Πολίτη Κων/να και τους παιδαγωγούς ότι η επαφής και οι δράσεις θα συνεχιστούν και θα καθιερωθούν με γνώμονα τον γονιό και κατά συνέπεια τους αποδέκτες που είναι τα παιδιά .
Στον Αγιασμό του Βρεφονηπιακού Σταθμού Αμπελώνα παραβρέθηκε και η πρόεδρος του τοπικού Συμβουλίου Αμπελώνα κ. Έλλη Μασούρα η οποία παραμένει διακριτικά και ουσιαστικά κοντά στις ανάγκες της Δομής του Αμπελώνα.
Αύριο οι Αγιασμοί συνεχίζονται με τους ΠΣ Τυρνάβου.