![φαλανη_νερο6](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/09/φαλανη_νερο6-678x381.jpg)
Στη συγκέντρωση βοήθειας για τους πλημμυροπαθείς κατοίκους τη Φαλάνης συγκεντρώσει ο Εμπορικός Σύλλογος Αμπελώνα που ανταποκρίθηκε σε σχετικό αίτημα κατοίκων και επαγγελματιών της περιοχής.
Οπως αναφέρει ο πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Σπύρος Γκατζηρούλης οι πλημμυροπαθείς έχουν ανάγκη από σκούπες, φαράσια, χλωρίνες, απορρυπαντικά και άλλα είδη καθαριότητας.
Η συγκέντρωση της βοήθειας θα γίνεται αύριο Τρίτη και μεθαύριο Τετάρτη στο χώρο της λαϊκής αγοράς στον Αμπελώνα από τις 12.00 μ. έως 6.00 μ.μ.