![αμαρι1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2022/11/αμαρι1-678x381.jpg)
Την επανακαταμέτρηση των ψήφων της 1ης Κυριακής σε όλα τα εκλογικά τμήματα του δήμου Τυρνάβου ζητά σύμφωνα με πληροφορίες του paidis.com η παράταξη του Σάμερ Αμάρι «Η Πόλη που Θέλουμε» σύμφωνα με σχετικό αίτημα που κατέθεσε στο Πρωτοδικείο της Λάρισας.
Με την ενέργεια αυτή προφανώς η παράταξη επιδιώκει να δημιουργήσει νέα δεδομένα αγγίζοντας το ποσοστό 43% + μία ψήφο στο αποτέλεσμα της 1ης Κυριακής, αναζητώντας ουσιαστικά 40 επιπλέον ψηφοδέλτια για τον συνδυασμό.