![OXI 281040](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/10/OXI-281040-678x381.jpg)
Για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου ο Δήμος Κιλελέρ δημοσιοποίησε το εξής πρόγραμμα. Προσέλευση των αρχών στο χώρο του ΚΑΠΗ στη Νίκαια στις 9:30 και στη συνέχεια εκκλησιασμός στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου όπου μετά τη δοξολογία θα εκφωνήσει τον πανηγυρικό της ημέρας ο Διευθυντής του Λυκείου Νίκαιας κ. Δημήτριος Σακελλαρίου.
Στη συνέχεια, στις 10:45 θα ακολουθήσει επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο χώρο του μνημείου στην πλατεία. Η εκδήλωση θα περατωθεί με παρέλαση των μαθητών και μαθητριών των σχολείων της Νίκαιας επί της οδού Φαρσάλων. Παρόμοιες εκδηλώσεις θα γίνουν σε όλες τις κοινότητες του Δήμου Κιλελέρ.