![ΚΟΥΡΕΤΑς1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/11/ΚΟΥΡΕΤΑς1-678x381.jpg)
Η δεύτερη συνάντηση μεταξύ του κλιμακίου της ολλανδικής εταιρείας HVA και της ομάδας επιστημόνων που έχει συστήσει ο εκλεγμένος Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Δημήτρης Κουρέτας, πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Τρίτης 21 Νοεμβρίου.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε μετά την αποστολή της πρώτης αναφοράς πραγματογνωμοσύνης της εταιρείας και συζητήθηκαν σενάρια που προβλέπει το σχέδιο της HVA για την διαχείριση της κατάστασης στη Θεσσαλία μετά τις πλημμύρες.